مشخصات فردی و زندگینامه
نام:حکمت
نام خانوادگی:حکیمی فر
پست الکترونیک:h.hakimifar584.h@gmail.com
آدرس وب سایت:http://www.youngdin.parsiblog.com
آدرس وب سایت:http://tpadine.blog.ir/
نخصص ها:تاریخ و سیره ، تبلیغ ، امامت و مهدویت

زندگی نامه

اینجانب حکمت حکیمی فر

 متولد یک هزارو سیصد و شصت یک در خانواده متدین و مذهبی،کشاورز و متو.سط در روستای چپقلو از توابع شهرستان بیجاربخش مرکزی متولد شدم؛ 

در سن 5سالگی والده ام به رحمت ایزدی پیوست ،تحصیلات ابتدایی خود را در زادگاهم به اتمام رساندم ؛ برای ادامه تحصیل به علت مهاجرت به شهرستان شهریار در شهر صفادشت مدرسه بوعلی مقطع راهنمایی و دبیرستان را گذراندم سپس همزمان با تحصیل در دبیرستان وارد دروس آزاد حوزه علمیه در حسینیه خامس آل عبا در بیست متری مارلیک شدم که در کنار آن مقطع پیش دانشگاهی را نیز در رشته ادبیات و علوم انسانی در مرکز پیش دانشگاهی شهید ثمری به مدیریت جناب آقای بان پرور به اتمام رساندم . 

در سال 1380 رسما وارد حوزه علمیه هشتگرد جهت ادامه تحصیل حوزوی شده و در محضر اساتید ارجمندی همچون حجج الاسلام  استاد شهید شیخ عباس صبایی گلپایگانی ، شیخ مرتضی ربانی خراسانی ، یعقوبی ، عباسی،عاشوری ،صابری  با مدیریت محترم حجت الاسلام والمسلمین حقیقت بافقی و معاونت آموزش حاج آقای میرزکی مقدمات را تمام کردم .
برای تکمیل سطح  وارد حوزه علمیه قم شدم ، سپس در حوزه علمیه قم در محضر اساتیدی همچون آیت الله احمد فرخ فال(مدیر حوزه علمیه قم) حجج الاسلام جواد فخار طوسی،فلاح نژاد ،قوامی واعظ موسوی ، علوی قمی کسب علم و دانش کردم .
در سال 88 به پیشنهاد برخی از دوستان و اساتید در خبرگزاری حوزه؛ فعالیت های خبری در  رسانه حوزه در کنار اساتیدی همچون مولای ، دلفانی . علیزاده و شعبانعلی  به مدت سه سال مشغول و همزمان با آن در معاونت تبلیغ استان قم مرکز سایت و وپشتیبانی و تبلیغ اینترنتی معاونت تبلیغ حوزه های علمیه فعالیت داشتم .
در کنار تحصیل در سطوح عالی حوزه؛ در مرکز تخصصی حوزوی دانشکده امام رضا(ع) نیز مدرک کارشناسی تاریخ اسلام و کارشناسی ارشد را در رشته تاریخ اهل بیت(ع)در نزد اساتیدی همچون حجت الاسلام والمسلمین دکتر محمد رضا جباری ، دکتر مطهری ، دکتر مرادی نسب ، دکتر سلیمانی  و دکتر فلاح زاده   گذراندم 
در تابستان 93از طرف حضرت آیت الله حسینی شاهرودی جهت امامت جمعه یکی از شهرهای استان کردستان دعوت شدم و رسما در 28آذر ماه 93 در شهر توپ آغاج کردستان به اقامه جمعه و جماعت مشغول هستم .
در کنار آن از تحصیل و تدریس نیز بازنمانده با معرفی مدیریت محترم حوزه های علمیه استان کردستان در حوزه علمیه امام صادق(ع) برادران و فاطمه الزهرا س خواهران شهرستان بیجار مشغول تدریس شدم.
هم اکنون علاوه بر امامت جمعه شهر توپ آغاج؛  مدیر حوزه های علمیه امام صادق(ع) شهرستان بیجار به فعالیت علمی اشتغال دارم